Özellikle koruma ve saklama amaçlı kullandığımız streç filmlerin kullanımı günden güne artmakta… Günlük hayatta mutfaklarda hayatımızı kurtaran streç filmler, palet streç filmleri olarak da nakliyelerde, mobilya sektöründe, gıda ambalajlarında, beyaz eşya gibi sektörlerde hayatımıza kolaylık sağlamaya devam ediyor.

Ürünleri sarmak ve sabitlemek için kullanılan elastik bir malzemeyle üretilmiş olan Orbus Streç filmler, oldukça katmanlı olan streç filmlerin yeni bir teknolojisi olarak öne çıkıyor. Bu teknolojinin en büyük avantajlarından biri ise; sarılmış olan paket üzerinde koruduğu güçlü tutma kuvvetidir ve korurken de esnekliği sayesinde kalınlığı azaltabilmektedir. Son derece esnek olan LLDPE maddesinden üretilen orbus streç filmler, ürünleri sabitlemek ve korumak için en çok tercih edilen streç filmler arasında yer alır.

Orbus Streç Filmin Özellikleri Nelerdir?

Orbus Streç filmlerin esnek ve ince bir yapıda olması bir dezavantajdan ziyade avantajdır. İnce bir streç film olmasının getirdiği avantajla yükün sabit durması için iyi bir tutuş özelliğine sahiptir ve sert bir yapıdadır. Yüksek hızlı streç film sarma makinelerine uygun olarak ayarlanabilir ve esnekliği sayesinde kendisini 3 kat daha fazla metre avantajına dönüştürebilir. Bu sayede daha az streç film kullanırken, aynı zamanda daha çok tasarruf edebilirsiniz. Yüksek gerilme gücüne sahip olan Orbus Streç filmleri, esnekliği ve delinme ve yırtılmalara karşı dayanıklılığıyla maksimum performans sağlar ve bütçenizin dostudur. Daha az streç film kullanımı yükleme başına maliyetinizi düşürecek ve aynı zamanda daha az plastik kullanımıyla çevre dostu bir ürün olma güvencesini sürdürecektir.

Neden Orbus Streç Film Kullanmalısınız?

1-Yük Güvenliği

Orbus Streç filmler içerdiği yüksek dayanıklılık ve koruma sayesinde ürünlerinizi nem, toz ve kirden uzak tutar. Bu sayede nakliye esnasında oluşabilecek herhangi bir etkenden, tozdan etkilenmeyecek ve ürününüz ilk andaki sağlamlığında alıcıya teslim edilecektir. Aynı zamanda ürünleri ultraviyole ışınlarından da koruyan Orbus Streç filmler üründe oluşabilecek hasarı minimuma indirecektir.,

2- İşçi Verimliliğini Arttırın

Streç sarma makineleriyle kolayca uyum sağlayabilen Orbus Streç filmleri, çalışanlar tarafından kolayca sarılabilir ve bu sayede üretkenlik arttırılabilir. Sarılması çok daha kolay olduğundan zaman ve maliyetten tasarruf ederek sarma ve yükleme işlerinizi daha hızlı ve verimli bir şekilde yapabilirsiniz.

3- Paradan Tasarruf Edin

Orbus Streç filmleri ürün korumak ve sarmak için en iyi alternatifler arasında yer alır. İyi bir streç film yüksek gerilime sahip olmalı ve olabildiğince esnek olmalıdır. Bu esnekliği en yüksek ölçüde sağlayan Orbus Streç filmler, ürünü esneterek daha az streç film kullanır ve streç filmi uzun sürede kullanmanızı sağlar. Dayanıklılığı sayesinde yırtılmayan ve streç sarma makinelerine sarılarak diğer alternatiflere göre daha az enerji tüketen Orbus Streç filmler daha ekonomiktir ve bütçenizin dostudur.

4- Yükü Sabitleme

Nakliye sırasında oluşabilecek herhangi bir zedelenmeye ve patlamaya karşı güvence sağlayan Orbus Streç filmler, herhangi bir nedenle streç filmde yırtık oluşursa daha fazla yırtılmaya sebep vermeyerek ürünü sabitlemeye devam edecek ve ürünlerinizin hasar görmesini engelleyecektir.

Streç Film ile Shrink Film Arasındaki Fark Nedir? Neden Orbus Streç Filmleri Daha İyidir?

Her ne kadar iki film de ürünü sarmaya ve korumaya yönelik olsa da ikisinin arasındaki temel fark esneklik dereceleridir. Shrink filmler esnek yapıda olmayan plastik yapıdalardır. Ürün etrafında sarılır ancak ürüne yapışıp ürünü iyice sabitlemesi, koruması için etrafında dolaşacak bir ısıya ihtiyaç duyar ve genellikle gıda ile direkt temas için kullanılır. Streç film ise nakliye amacıyla paletler üzerindeki yükleri sarmak ve sabitlemek için yaygın kullanılır. Sıkıca sarılmış güvenli bir ambalaj sistemi oluşturarak ürünü korur. Aynı zamanda birçok mutfakta kurtarıcı olarak kullanılan streç filmler, oldukça esnek yapıdalardır ve satın almış olduğunuz ürünü esneterek çok daha fazla streç filmden yararlanabilir, ekonomik tasarruftan yararlanabilirsiniz.

Orbus Streç Film Kullanımının Faydaları Nelerdir?

  • Daha fazla verimlilik
  • Daha fazla palet yükü güvenliği
  • Nakliye sürecinde minimum hasar
  • Çevre dostu koruma
  • Daha az maliyet
  • Daha çok zaman tasarrufu

Güven Ambalaj sizlere en uygun fiyatlı ve en dayanıklı streç film çözümlerini sunmaktadır. Orbus Streç filmlerinin esnekliği ve maksimum dayanıklılığından yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

E-Bülten

En son haberler ve makalelerimiz için kaydolun. Size spam postalar göndermeyeceğiz.

WhatsApp İletişim Hattı.